FTX EU’nun Lisansı Güney Kıbrıs’ta Askıya Alındı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 11, 2022 Yorum Yok

Kripto borsası FTX’in Güney Kıbrıs’taki Avrupa kolu lisansının likidite krizi yaşamasının akabinde askıya alındığı bildirildi.

Geçtiğimiz saatlerde, Bahamalar taşınır Değerler Kurulu (SCB), gayret halindeki kripto Nakit borsası FTX’in varlıklarını dondurmak için bir Buyruk yayınladı. Bunun üzerine de yeni bir düzenleyiciden FTX ismine Kötü bir haber daha geldi. FTX’in Avrupa kolu EU’nun lisansının askıya alındığı bildirildi.

FTX EU Faaliyetleri Güney Kıbrıs’ta Askıya Alındı

Kripto Nakit borsası FTX’in Kıbrıs’taki lisansını, Nakit çekmenin durdurulmasına neden olan bir likidite sıkışıklığının akabinde askıya alındı.

Bloomberg’in bildirdiğine nazaran, Kıbrıs taşınır Değerler ve Borsa Kurulu, FTX Avrupa’nın lisansını askıya aldı. FTX Avrupa, Avrupa Ekonomik Bölgesi’nde artık lisanslı olarak aktiflik gösteremeyecek.

FTX Eylül ayında, AB’nin yanı Dizi Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn’ı kapsayan Kıbrıs taşınır Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan müsaade aldığını söyledi. Lakin, likidite krizinin ortaya çıkmasıyla Bir arada borsanın AB lisansı vuruş aldı. Sıkıntılı kripto borsasının Avrupa genelinde aktiflik göstermesine müsaade veren iki aylık lisansının askıya alınması planladığı belirtildi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir