Fransa, MiCa Konusunda Hamle Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 24, 2023 Yorum Yok

Avrupa Birliği tarafından onaylanan kripto düzenlemesi MiCa, Fransa tarafından süratli adaptasyon sürecine iç edildi.

Kripto Nakit piyasasının gelişim göstermesi, ülkelerin düzenleme netliklerini belirlemesinin de önünü açtı. Birçok ülke, kripto Nakit ünitelerinin süratli ve mantıklı bir halde düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor. nihayet olarak Avrupa Birliği, uzun müddettir üzerinde düşündüğü kripto düzenlemesi MiCa‘yı onaylamıştı. Avrupa ülkelerin adaptasyon süreçlerine Fransa da katıldı. Fransa, MiCa düzenlemelerine süratli bir geçiş sağlayabileceğini belirtti.

Fransa’dan MiCa için önemli Bir Adım

FTX krizinin akabinde kripto konusunda sıkı devinim eden Fransa, Avrupa Birliği’nin kripto düzenlemesi MiCa için süreçleri netleştiriyor.

Fransa’nın Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, var kripto kuruluşlarının MiCa’ya Ahenk sağlayabileceğini aktardı. AMF, MiCa kurallarının yerleşmeye başladığı bu devirde, dalda yer edinen şirketlerin entegrasyon sağlaması maksadıyla süratli kayıt uygulamasını başlattı.

AMF, Fransa’nın var düzenlemelerini daha Misli ve keskin netliklere sahip MiCa ile entegre etmek istiyor. Bu sistem, süratli modüler lisanslamanın kıymetlendirilmesine yol açacak. Ayrıyeten düzenleyici kurum, rezervler, Menfaat çatışmaları, saklama ve belgeleme üzere kararların Avrupa ile uyumlu hale getirileceğinin de bildirisini verdi.

Kripto prosedürlerini sertleştiren MiCa, Avrupa ülkeleri tarafından Biricik tek kabul edilmeye başladı. Daha Evvel Ukrayna, MiCa’nın ülke sistemine entegre edileceğini açıklamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir