parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Federal Rezerv’den Duyuru: FedNow Onaylandı!

Federal Rezerv’den Duyuru: FedNow Onaylandı!

admin admin -
24 0

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi, uzun müddettir beklenen anlık ödemi sistemi “FedNow” için Temmuz ayı lansman tarihini onayladı.

Finans kurumlarının hizmetlerindeki “ödeme süresini azaltmayı” hedefleyen FedNow ödeme sistemi, Temmuz ayı lansmanı için onaydan geçti. Yeni ödeme sistemi FedNow, birçok biçimde nitelendirilmeye başlandı. Kullanıcılar, merkez bankası dijital para ünitelerine ve stablecoin’lere alternatif olarak gördüğü bu ödeme sisteminden umutlu gözüküyor. FedNow anında gerçekleşen ödeme sistemleriyle birlikte tüketiciler, satıcılar ve bankalar ortasındaki süreçlere fayda sağlayacak. Ayrıyeten Federal Rezerv tarafından Denetim edilmesinden Dolayı hükümet ismine Kıymetli bir adım teşkil ediyor. ek olarak Clearing House‘un gerçek vakitli ödemelerde sunduğu RTP ağı, Aka bankalar tarafından işletiliyor.

FedNow Hizmetinin Detaylarına Yer Verildi

15 Mart tarihinde yapılan duyurular doğrultusunda ABD Fed, FedNow’un başlangıç tarihini Temmuz ayı olarak ayarladığını, ABD Hazinesi ve çeşitli finans kurumlarının lansmanından itibaren ağı kullanmaya hazır olduğunu belirtti. Ayrıyeten Fed, lansmana hazırlık gayeyle Nisan ayının birinci haftasında “katılımcılara sertfika temin edileceğini” tabirlerine ekledi.

2019 yılında duyurulmuş olan yeni ödeme sistemi FedNow, ticari süreç gerçekleştiren kullanıcıdan bir Fed kredi hesabı aracılığıyla alıcıya iletebiliyor. Günün her saati brüt ödeme sağlayabilen sistem, dolandırıcılık risk idaresi konusunda da Değerli özellikler barındırıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir