Europol ChipMixer’ı Kapattı ve Bitcoin’lerini Ele Geçirdi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Mar 15, 2023 Yorum Yok

Europol, ChipMixer’ı kapattı ve 46 milyon dolar bedelinde Bitcoin’e el koydu.

ChipMixer’ın 46 milyon dolar kıymetindeki Bitcoin’ine el kondu. Europol şirketi kara Nakit aklamayı kolaylaştırdığı teziyle kapattı.

Kripto Karıştırıcısı ChipMixer Europol Tarafından Kapatıldı

Europol, 46 milyon dolar bedelindeki Bitcoin’e el koydu ve bir kripto süreç karıştırıcısı olan ChipMixer‘ı 3,8 milyar dolar pahasında kara Nakit aklamayı kolaylaştırdığını tez ederek kapattı.

Avrupa Birliği Kolluk Kuvvetleri İşbirliği Ajansı bir öteki ismiyle Europol‘den yapılan duyuruya nazaran, Amerikan ve Avrupa federal yetkilileri varlıklara el koymak ve platformu tasfiye etmek için harekete geçtiği için, kripto tumbler ChipMixer, kanun uygulayıcıların gayesi oldu.

ABD ve Alman makamları, kara Nakit aklama faaliyetlerine karıştığı savıyla ChipMixer altyapısını kapattı. Şirkete ilişkin dört sunucu, yaklaşık 1.909 Bitcoin (yaklaşık olarak 46 milyon dolar) ve 7 TB bilgi ele geçirdi. Belçikalı, Polonyalı ve İsviçreli yetkililer de soruşturmada takımlara takviye verdi.

2017’den beri aktiflik gösteren platform, DarkWeb pazarları, fidye yazılımı, yasadışı mal kaçakçılığı, çocuk istismarı malzemesi ve çalıntı kripto ile kontaklı 152.000 BTC bedelinde kripto varlığının aklanmasını kolaylaştırmış olabileceği sebebiyle kapatıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir