Endonezya, Kripto Konusunda Ciddileşiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 10, 2022 Yorum Yok

Kripto Nakit piyasasında yaşanan nihayet düşüşlerin akabinde, Endonezya idaresi kripto paraları düzenlemek için mesaiye başladı.

Son günlerde kripto Nakit piyasasının kuvvetli bir düşüş yaşaması, ülkeleri Kırmızı alarma geçirdi. Dünyanın en Aka ikinci kripto Nakit borsası olarak görülen FTX, bütün kripto kesimini derinden etkiledi. Milyarlarca dolar paranın Buğu olduğu ve yatırımcıların mağduriyet yaşadığı günlerde, Amerika başta olmak üzere bütün ülkelerde çanlar çalmaya başladı. Bir Öbür ülke olan Endonezya, nihayet olayların akabinde kripto paraların üzerine ağırlaşma kararı aldı.

Endonezya, Kripto Paraları Düzenleyecek

FTX krizi, kripto Nakit ünitesi sanayisinin düzenlenmesinin neden her zamankinden daha kritik olduğunu gösterdi. Şahısların merkeziyetsizlik altında gerçekleştirdiği süreçler, mümkün bir döngüde külfetleri gün yüzüne çıkarmaya başladı. Endonezya idaresi, süratli bir tepki ile kripto Nakit sanayisine ağırlaştı.

Endonezya, yatırımcıları daha düzgün korumak maksadıyla kripto paraların düzenlenmesi, denetlenmesi ve gözlemlenmesi için yeni bir çalışmaya başladı. Ülkenin bakanı, Finansal Hizmet Otoritesine (OJK) talimatlarını iletti. OJK artık, kripto sanayisinin zirvesinde olacak.

Ülkelerin tepki göstermesi, kripto sanayisinin global iktisattaki yerini öne çıkarıyor. Bu türlü bir yapının, düzenlenme ve denetlenme gereksinimi günden güne artıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir