Elon Musk, Yine Bir Memecoin’i Yükseltiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 13, 2023 Yorum Yok

Twitter’ın işvereni Elon Musk, attığı tweet ile PEPE‘yi yüzde 15’e yakın yükseltti.

Memecoin furyasının bittiği düşünülürken, dün akşam saatlerinden bu yana Pepe özelinde yükselişler sürüyor. Birçok memecoin, düştükleri yerden yaklaşık yüzde 50‘e yakın bir yükseliş gerçekleştirdi.

Bu yükseliş dalgasına, Twitter’ın işvereni Elon Musk’ın paylaşımı damga vurdu. Musk’ın paylaştığı bir gönderide Pepe figürünün yer alması, PEPE’nin fiyatını yüzde 15 oranında üste çekti.

PEPE, Yükselişini Sürdürüyor

Popüler memecoin PEPE, Elon Musk’ın Twitter paylaşımıyla Birlikte yükselişine Hız kattı. Dünden bu yana yüzde 80‘e yakın bir yükseliş gerçekleştiren PEPE, bugün Musk’ın dayanağını de gerisine aldı.

Musk her ne kadar Komik bir tweet paylaşsa da bu kripto yatırımcıları tarafından alım sinyali olarak algılandı. Musk’ın Pepe figürüyle alakalı paylaşımı sonucunda, beşerler PEPE satın almaya başladı. PEPE‘nin fiyatı, 0.00000167 dolar düzeyinde devinim ediyordu. Musk’ın paylaşımından sonra bu fiyat, 0.00000191 dolar düzeyine yükseldi.

Düne kadar Daimi düşüş taraflı devinim sergileyen memecoin, gelen balinaların ve Musk’ın paylaşımıyla Yeniden yükselişe başladı. Kripto Nakit piyasası, memecoin‘ler özelinde dalgalı seyrini sürdürmeye devam ediyor.

Diğer taraftan birçok kurumsal isim, Pepe özelinde memecoin‘lerin riskli varlıklar olduğuna dikkat çekmeye devam ediyor. Bilhassa Coinbase, Pepe için risk bildirimi yayınlamış ve daha sonra gelen reaksiyonlar üzerine ortamı yumuşatmaya çalışmıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir