El Salvador Kalkınma Bankası Bitcoin Datalarını Paylaşmadı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 01, 2022 Yorum Yok

El Salvadorlu bir isimli yardım kurumu hükümetin Bitcoin datalarını İzah talebine iki Sefer ret karşılığı verdiğini söyledi.

El Salvador‘un Bitcoin’i Lokal Nakit ünitesi olarak kabul etmesinin akabinde Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların tamamının Fazla Önemli düşüşler kaydetmesi Lokal halkta soru işaretlerine yol açtı. Kamu en başlarda Bitcoin ile ticaret yaparken şimdilerde ise bunu tercih etmiyor.

El Salvador Bitcoin Kararları Hakkındaki Bilgi Talebine Cevap Vermiyor

El Salvador’un kalkınma bankası BANDESAL, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, hükümetin tartışmalı Bitcoin alımları hakkında bilgi vermeyi reddetti. 

Vatandaşlara yolsuzluğa karşı konuşma konusunda türel yardım sağlayan El Salvador’un Yolsuzlukla Uğraş Hukuksal Müracaat Merkezi (ALAC), hafta sonu geç saatlerde atılan bir tweette bankadan bir evrak yayınladı. Dokümanda BANDESAL, gizli bilgileri ortaya çıkaramayacağını söylüyor.

BANDESAL, Salvador hükümeti tarafından Bitcoin projeleri için kullanılan fonların idaresinden Mesul bir devlet organıdır. Geçen Yıl Ufak Orta Amerika ülkesi, kripto Nakit ünitesini yasal ihale olarak kabul eden dünyanın birinci ülkesi olmuştu. Akabinde kripto Nakit ünitesinin neredeyse yüzde 70 değer kaybetmesi herkeste soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir