Do Kwon’un Avukatları 436 Bin Dolarlık Kefalet Teklif Etti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 11, 2023 Yorum Yok

Do Kwon’un avukatları, yetkililer Haziran ayındaki duruşma için 436 bin dolarlık kefalet Teklif etti.

Do Kwon‘un yargı süreci devam ederken avukatları kefalet için uğraşıyor. Avukatlar haziran ayındaki duruşma için 436 bin dolarlık kefalet teklifinde bulundu.

Do Kwon’un Avukatlarından Kefalet Teklifi

Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon ve eski yardımcısı Han Chang-joon, Karadağ’daki Düzmece evrak kullanma suçlamaları nedeniyle mahpus cezasıyla karşı karşıyalar. Lakin ikilinin avukatları, müvekkillerinin kefaletle özgür bırakılabileceğini açıkladılar.

Avukatlar açıklamalarında”devlet makamına periyodik olarak rapor Eda zorunluluğu” ile bir apartman dairesine kapatılabileceğini söyledi. Avukatlar, her biri kefaletle 400.000 euro sağladıktan sonra mesken hapsine alınmalarını önerdiler.

Bununla bir arada, Kwon ve Chang-joon suçlamaları reddettiler ve savcılar önerilen kefalet şartlarına karşı çıktılar. Ceza davasının 16 Haziran’da başlaması bekleniyor. Terra’nın çöküşü ve TerraUSD stablecoin’in depeg olması, 2022’de Aka bir kripto piyasası çöküşünü başlatan evvelki felaketlerden biriydi. Güney Koreli yetkililer, ceza davası devam ederken yaklaşık 176 milyon dolar bedelindeki Kwon’un şahsî mal varlığını dondurduğunu ileri sürdü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir