DEUS Finance’in Stablecoin’i Hack’lendi!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 06, 2023 Yorum Yok

DeFi projesi DEUS tarafından desteklenen stablecoin DEI, hack’lenmesi sonucunda 6,3 milyon dolar kaybetti.

Kripto Nakit ünitelerine yönelik artan talep, Kötü aktörlerin de iştahını kabartıyor. Dolandırıcılar ve hack’ler, nihayet periyotlarda önüne geçilemeyen bir husus haline geldi. Yeniden bir hack olayı, günün erken saatlerinde DEUS Finance tarafında yaşandı. DeFi projesi DEUS, stablecoin’i DEI‘nin 6,3 milyon dolarlık bir hack’e kurban gittiğini duyurdu. Geliştirici grup, akınların önüne geçmek için ak şapkalı hacker’lardan yardım aldı.

DEUS Finance, Yeniden Taarruza Uğradı

DEI stablecoin‘in ihraççısı olan DEUS, iki farklı blockchain’de Yekün 6,3 milyon dolarlık hack’e maruz kaldı. DEI, Arbitrum ve BNB Chain ağlarındaki akına uğradı.

Konuyla ilgili İzah yapan DEUS grubu, BNB Chain tarafında 1.3 milyon doların ve Arbitrum ağında 5 milyon doların çalındığını aktardı. Hack’e maruz kalan akıllı mukavelelerini askıya Meydan DEUS, daha Çok ziyan görmemek için ak şapkalı hacker’lardan yardım aldı. Bu yardım sonucunda, DEI‘lerin yakımı gerçekleştirildi.

Daha Evvel DEUS, 13,4 milyon dolarlık ve 3 milyon dolarlık iki farklı hack’e maruz kalmıştı. Daimi olarak hack’lenen proje, kripto topluluğunda itimat kaybetmeye başladı.

PeckShield, DEUS’un BNB Chain’deki kontratlarının bir bot tarafından hücuma uğradığını açıkladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir