Crypto.com’dan 400 Milyon Dolarlık Aktarma Hatası

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 14, 2022 Yorum Yok

CryptoCom, Gate isimli rakip kripto borsasına kazara 320 binden Çok ETH (yaklaşık 400 milyon dolar) gönderdi.

Crypto.com, birinci Sefer bu türlü bir kusur yapmıyor. Geçen yıl, bir Crypto.com çalışanı kazara bir müşteriye 7,1 milyon dolardan fazlasını transfer etti. Daha sonra firma, fonların iadesi için şahsa dava açtı. Bu Kez bir şahsa değil, kripto Nakit borsasına transfer gerçekleştirildi.

Crypto.com, Ezkaza 400 Milyon Dolar Pahasında ETH Aktardı

Crypto.com, 21 Ekim’de Gate isimli rakip kripto borsasına kazara 320 binden Çok ETH (yaklaşık 400 milyon dolar) gönderdi. Bu, bugün bir Twitter kullanıcısının neden Aka ölçüde ETH’nin Crypto’dan ani çıktığını soran bir ekran imgesi yayınlamasından sonra ortaya çıktı.

Firmanın CEO’su Kris Marszalek, tweet’e Cevap vererek transferin insan yanılgısından kaynaklandığını söyledi. Marszalek, grubundan birinin rezervlerindeki ETH’nin yaklaşık yüzde 80’ini ezkaza ak listedeki bir borsaya gönderdiğini söyledi. Fonların yeni bir soğuk depolama cüzdanına taşınmasının planlandığını da belirtti.

Marszalek‘in mevzuyla ilgili açıklaması şu biçimde:

“Bunun yeni bir soğuk depolama adresine taşınması gerekiyordu, lakin ak listedeki bir harici borsa adresine gönderildi. Gate grubuyla Bir arada çalıştık ve fonlar daha sonra soğuk hava depomuza iade edildi”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir