Core Scientific, Bitcoin Madencilik Ekipmanlarını Sattı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 03, 2023 Yorum Yok

İflas duyurusunda bulunan kripto madenciliği firması Core Scientific, borçlarını ödemek için madencilik ekipmanlarını satma kararı aldı.

Geçtiğimiz Yıl yaşanan kripto çöküşünden etkilenen bir öteki bölüm de kripto madenciliği oldu. Bu bölümün kuvvetli isimlerinden Core Scientific, piyasa şartlarına ayak uyduramadığı için iflas bildirmek zorunda kaldı. Toparlanmaya çalışan şirket, evvelki günlerde operasyonlarını yürütebilmek için borç almıştı. nihayet olarak madencilik şirketi, operasyonlarını devam ettirebilmek için madencilik ekipmanlarını sattığını duyurdu.

Core Scientific, Bitcoin Madencilik Ekipmanlarını Gözden Çıkardı

Core Scientific, New York Digital Investment Group (NYDIG) tarafından teminat olarak kullandığı 27 binden Çok madencilik makinesini sattığını duyurdu. Bitcoin madenciliği konusunda çalışmalarına nihayet veren şirket, madencilik ile ilgili ekipmanlarını satarak 38,6 milyon dolar elde etti. Gelen bu ölçü, borçların ödenmesinde kullanılacak.

Dev kripto madenciliği şirketi, makinelerin satışının kısa vade için Olumsuz tesir edeceğini kabullense de borç ödemelerinin bu olumsuzluğu azaltacağını Anlatım etti. Şirket, operasyonlarını tekrar faal hale getirebilmek bu kararın alındığını savundu.

Core Scientific, çalışmalarını madencilik için kullanılmayan daha az nitelikli ekipmanlar ile devam ettirmeyi planlıyor. İflas müracaatında, yaşanılan kaybın bir kısmını “S19 XP19” madencilik ekipmanları ile azaltmayı planlıyor.

Ayrıca Core Scientific, var kredisini güncellemek hedefiyle 31 Ocak tarihinde iflas mahkemesine başvurmuştu. Yapılan müracaat sonrasında, iflas mahkemesi tarafından 70 milyon dolar bedelinde borç aldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir