Compute North, Crusoe’ya Varlık Satışı Yaptı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 17, 2022 Yorum Yok

Geçtiğimiz aylarda iflas eden kripto madencilik şirketi Compute North, Crusoe‘ya yaklaşık bir buçuk milyon dolarlık varlık satıyor.

Kripto ayı piyasasında, ziyan eden madencilik şirketlerinin sayısı artıyor. Bitcoin’in (BTC) yaşadığı düşüş istikametli trend, şirketlerin gidişatını da derinden etkiledi. Madencilik şirketleri, hayatta kalmak için yeni yollar aramaya başladı. Birçok yenilikçi tesisler, madencilere dayanak olmaya başladı. Fakat Yeniden de piyasada iflas eden şirketlerin sayısında gözle görülür bir artış yaşandı. Bu şirketlerden biri olan Compute North, varlıklarının bir kısmını Crusoe‘ya satmaya karar verdi.

Compute North, 1.5 Milyon Dolar Alacak

Kripto madencilik şirketi Compute North, iflasının akabinde yeni para arayışlarına devam ediyor. Şirket nihayet olarak, varlıkları ortasında bulunan 11 adet konteyneri 1.55 milyon dolara satacak.

Satın alma mutabakatının diğer tarafında yer Meydan Crusoe, nihayet birkaç ayda iki şirket daha satın aldı. Madencilik şirketleri Biricik tek iflaslarını verirken, Crusoe alımlarını sürdürüyor.

Houston Bölümü’ndeki ABD İflas Mahkemesi satışı onayladı. Compute North, Eylül ayında Bölüm 11 için iflas müracaatında bulunmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir