parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Çin, Ulusal Blockchain Merkezi Kuruyor

Çin, Ulusal Blockchain Merkezi Kuruyor

admin admin -
11 0

Çin’in birinci olarak Şubat ayında duyurduğu Ulusal Blockchain Teknolojisi İnovasyon Merkezi için çalışmalara başladığı belirtildi.

Yapılan açıklamaya nazaran Çin, 10 Mayıs’ta ülkenin başşehri Pekin’de resmen çalışmalara başladı. Merkez, Çin’de blockchain teknolojisini geliştirmek için üniversiteler, fikir kuruluşları ve blockchain işletmeleriyle Amel birliği yapacak. Bunun yanı Dizi kurum, dağıtık defter teknolojisi alanında 500.000’den Çok uzman yetiştirmeyi amaçlıyor.

Çin Dijital Ekonomiyi Keşfetmeye Devam Ediyor

Yeni merkeze liderlik eden Pekin Blockchain ve Edge Computing Akademisi, blockchain merkezindeki gelişmeler için hizmet verecek ChainMaker blok zincirini geliştirdi.

ChainMaker, ortalarında China Construction Bank ve China Unicom üzere Aka isimlerin de bulunduğu, birden fazla devlete ilişkin 50 ticari şirketten oluşan bir Küme tarafından destekleniyor. Lokal medyanın bildirdiğine nazaran merkez, ultra Aka ölçekli blok zinciri bilgi süreç gücü kümelerinin inşasını hızlandıracak.

Beihang Üniversitesi Matematik ve Sistem Bilimleri Fakültesi’nde profesör olan Zheng Zhiming, merkezin Çeşitli blockchain kullanım durumlarını Biricik bir uyumlu ağa bağlama misyonu taşıdığını söyledi.

Zhiming konuşmasının devamında: “Blockchain uygulama platformlarını birbirine bağlamak ve uygulama ekolojisini bir ortaya getirmek, blockchain inovasyon yeteneklerini ve Temel rekabet gücünü Değerli ölçüde artıracaktır” sözlerini kullandı.

Kripto Nakit üniteleri üzerindeki baskılar devam ederken, Çin hükümeti dijital iktisadın imkanlarını faal olarak araştırmaya devam ediyor. Çinli şirketler, ABD’den ithal edilen Biricik bir yüksek teknoloji donanım cinsine bağımlılığı aşmak için daha zayıf yarı iletkenler ve çip kombinasyonları yoluyla Yapay zeka geliştirme yolları üzerinde çalışıyor.

Ülke ayrıyeten merkez bankasının dijital Nakit ünitesini geliştirmeye devam ediyor. Çin, Nisan ayında dijital yuan kullanım alanlarının Jenerasyon ve Yol teşebbüsü ve Hudut ötesi ticarete kadar genişlettiğini duyurdu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir