Chiliz, Dünya Kupası Heyecanı ile Yükselişe Geçecek mi?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 11, 2022 Yorum Yok

Piyasalar Ne Durumda?

Kripto Nakit piyasası nihayet bir haftadır şiddetli bir süreçten geçti. FTX krizinin yaşanması birçok kripto varlığın ağır değer kaybı yaşamasına neden oldu. nihayet 24 saatlik datalara baktığımızda Bitcoin’in %4’ün üstünde Ethereum’un ise %7’nin üzerinde artışlar yaşayarak kayıpları telafi etmeye çalıştıklarını görüyoruz. En Fazla yükselen kripto varlık ise %25’ten Çok artışla Chiliz oldu. Bir hizmet token’ı olan Chiliz, taraftar token’ları satın almak için kullanılabiliyor. Dünya Kupası’nın da başlamasına 9 gün kaldığını göz önünde bulundurursak sanırım hepimiz tıpkı soruyu düşünüyoruz. Chiliz ve fan token’larda dünya kupasının tesiri olacak mı?

Cevap, tabi ki evet. Chiliz ekosistemi, yaklaşmakta olan Fifa Dünya Kupası beklentisiyle bir müddettir müspet fiyatlanıyordu. 7 Kasım tarihinde 7 ayın en yüksek düzeyini gören Chiliz 29 cent’e kadar yükselmişti. Neredeyse bütün kripto varlıkların fiyatını derinden sarsan FTX krizi sonrası Chiliz’de de kayıplar yaşandı ve chiliz 18 cent düzeyine kadar gerilemişti.

Chiliz Chain 2.0

9 Kasım’da Chiliz tarafından yapılan bir açıklamayla CHZ token’ın öbür fan tokenlar ile Bir arada Biricik bir blok zincirinde birleşeceği duyuruldu. Chiliz tarafından geliştirilen fan tokenler her ne kadar Ethereum sanal makinesi ile uyumlu Chiliz Chain’de geliştirilse de, Chiliz token ethereum blok zincirini kullanıyor.

9 Kasım tarihli bu duyuruyla Bir arada Chiliz grubu Chiliz Chain’in yeni sürümü olan Chiliz Chain 2.0’ın Ethereum virtual machine ile çalışmaya devam edecek. Lakin bu yeni sürüm sayesinde saniye başına düşen süreç kapasitesinin artırılması hem de süreç fiyatının dürüşülmesi hedefleniyor. Şimdi test evresinde olan Chiliz Chain 2.0 mainnet lansmanına dek toplamda 6 farklı geliştirme kademesinden geçecek. Bu İlan yapıldığında fiyatta yükseliş yaşanması bekleniyordu Ama kripto pazarının erimesi nedeniyle bu artış gerçeklememişti.

Dünya Kupası ve Fan Token’lar

20 Kasım ve 18 Aralık tarihleri ortasında Katar’da gerçekleşecek olan dünya kupası, fan token sahipleri tarafından heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Arjantin ve Portekiz ulusal kadrolarının fan tokenlerı yatırımcılarına muazzam getiriler sağladı. Her iki ekibin da dünya kupasında yer alacağını düşünürsek, fan tokenler dünya kupası heyecanıyla fiyatlanmaya devam edecek üzere duruyor. Şu anda da nihayet 24 saatlik bilgilere baktığımızda Arjantin ulusal ekibinin fan token’ının %18’in üzerinde artış kaydettiğini Portekiz ulusal ekip fan tokenının da %16 değer kazandığını görüyoruz. Bu bilgileri göz önünde bulundurursak önümüzdeki günlerde dünya kupasının başlamasıyla birlikte ulusal kadroların maç performanslarına bağlı olarak fan tokenlerda yükselişler ve düşüşler görebiliriz. Chiliz özelinde bu mevzuyu kıymetlendirecek olursak, Testnet’i başlatılan Chiliz Chain 2.0’ın da 2022’nin nihayet çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Bu gelişme ve dünya kupası aktifliği ilerleyen günlerde Chiliz fiyatında daha düzgün düzeyleri görmemizi sağlayabilir.

CHZ Fiyat Analizi

Şu anda 22 cent düzeyinin biraz üzerinde fiyatlanan Chiliz için takip edilecek birinci direnç düzeyimiz 23 cent noktasında bulunuyor. Şayet Chiliz yükselişine devam ederse karşılacağı bir diğer direnç noktası ise 27 cent düzeyinde. mümkün düşüş senaryosunda takip edilecek noktalar ise 20 cent ve 17 cent düzeylerinde yer alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir