CFTC Komisyon Üyesi, Kripto Borsalarına Değindi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 19, 2023 Yorum Yok

CFTC komite üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto borsalarının kendi kendine devinim etmesinin yanlış olduğunu savundu.

ABD Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC), kripto sanayisinde daha Çok kontrole sahip olmak istiyor. Düzenleyici kurum, SEC ile Birlikte nihayet vakitlerde kripto Nakit ünitelerine odaklanmış durumda. Bilhassa kripto Nakit borsaları, düzenleyicilerin radarına girdi. CFTC komite üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto borsalarının listeleme yaptıkları kripto Nakit ünitelerini kendi kendilerine onaylamalarının yanlış olduğunu savundu.

CFTC Komite Üyesi, Kripto Borsalarının onay Sürecine Takıldı

CFTC komite üyesi Christy Goldsmith Romero, kripto borsalarının kripto Nakit ünitesi listelemelerinde rastgele bir onay almadıklarını lisana getirdi. Romero, borsaların kendi kendine onaylayarak listeleme yapmalarını yanlış buldu.

Borsalara davette bulunan Romero, kripto borsalarının listeleme yapacakları eserleri kendi kendilerine onaylamamasını ve düzenleyiciden geçirmesini talep ediyor.

Mevcut sürecin Müsait nezareti sağlamak için kâfi olmadığını savunan Romero, ayrıyeten şunları söyledi;

“Kongreyi, CFTC nezaretini sınırlayan var süreç kapsamında, yeni düzenlenen kripto borsalarının eserleri listeleme için kendi kendine onaylamasına müsaade vermekten kaçınmaya çağırıyorum.”

Ayrıca Romero, düzenleyici tahkime karşı korkuluklar oluşturmanın kritik bir değeri olduğunu belirtti. Kendi kendine onay Eda ve listeleme olayının yasaklanması gerektiğini savundu. Romero‘ya nazaran, borsalar bir listeleme yaparken düzenleyici kurumlar ile Birlikte devinim etmeli.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir