Canaan’ın Geliri Yüzde 88 Düştü

Bitcoin Kas 14, 2022 Yorum Yok

Zorlu piyasa şartları Bitcoin (BTC) madencilik ekipmanları üreticisi Canaan‘ın üçüncü çeyrek raporuna gelirde yüzde 88 düşüş olarak yansıdı.

Bir Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi olan Canaan’ın üçüncü çeyrek dataları gelirin 8,6 milyon dolara düştüğünü gösterdi. Bitcoin’in fiyatının bir türlü topluluğun istediği fiyatlara gelmemesi ve ayı piyasasının sürmesi sebebiyle bu fiyat aralığı kripto Nakit ve Blockchain paydaşlarına ziyan verdi.

Canaan’ın Üçüncü Çeyrek Bilgileri Gelirde Düşüşü İşaret Etti

Bitcoin’in 16 bin dolar düzeyine kadar gerilemiş olması Blockchain paydaşlarına ziyan olarak yansıdı. Bitcoin madencilik ekipmanı üreticisi Canaan’ın üçüncü çeyrek raporu gelirlerin yüzde 88 oranında düştüğünü gösterdi.

Pekin merkezli firma yaptığı açıklamada, satılan Yekün bilgi süreç gücünün yüzde 48,5 düşüşle 3,5 milyon terahash’e, gelirin ise yüzde 26 düşüşle 978,2 milyon yuan’a düştüğünü söyledi.

CEO Nangeng Zhang yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Bitcoin fiyatı dalgalandığı ve nihayet vakitlerde yaklaşık 16 bin dolara düştüğü için Bitcoin madencilik piyasası üçüncü çeyrekte berbatlaştı. Olumsuz piyasa dinamikleri, Bitcoin madencilerinin gelirlerini ve para akışlarını Kıymetli ölçüde engelledi. Madenciler bilgi süreç gücü taleplerini kısmak zorunda kaldıklarından, buna karşılık olarak satış fiyatımızı düşürmek zorunda kaldık.”

Özellikle Eylül ayında iflas başvurusunda bulunan bilgi merkezi sağlayıcısı Compute North başta olmak üzere, birkaç madencilik firması nihayet birkaç ayda ezayı hissederken, Argo Blockchain ve Core Scientific her ikisi de likidite meseleleriyle karşı karşıya.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir