parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Brad Garlinghouse: SEC Davası 200 Milyon Dolara Mal Oldu

Brad Garlinghouse: SEC Davası 200 Milyon Dolara Mal Oldu

admin admin -
11 0

Brad Garlinghouse, SEC davasını savunmak için 200 milyon dolar harcandığını açıkladı.

SEC davasının 200 milyon dolara mal olduğunu açıklayan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin kripto düzenlemeleri ve Siyaset öncelikli siyasetinden yakındı. Garlinghouse açıklamasının devamında, yatırımcıların ABD’den kaçınmalarını tavsiye etti. 

Garlinghouse: Yatırımcılar ABD’den Kaçınmalı

Brad Garlinghouse’un açıkladığına nazaran Ripple, Amerika Birleşik Devletleri taşınır Değerler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından kendisine karşı açılan davayı savunmak için 200 milyon dolar harcadı. 

Garlinghouse, bu sayısı 8 Mayıs’ta Dubai Fintech Zirvesi’nde yaptığı bir konuşma sırasında açıkladı. CEO, Birleşik Arap Emirlikleri sanal varlık düzenleme otoritesinin düzenleyici ilerlemesi ve Avrupa Birliği’ndeki nihayet Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) tasarısı ile karşılaştırıldığında ABD’nin geride kaldığını belirtti. 

Garlinghouse, SEC lideri Gary Gensler’a gönderdiği bir bildiride, Ripple Birleşik Arap Emirlikleri’ne genişlerken ABD’nin Kıymetli ölçüde geride kalmasından duyduğu üzüntüyü lisana getirdi. 

Garlinghouse’a nazaran bu durumla ilgili en güç şey, politikayı prensiplerinin önüne koyan bir ülkeye sahip olmak. Yatırımcılara ABD’den kaçınmaları gerektiğini söyleyen CEO, birçok ABD merkezli şirketin ve ABD’li halk kuruluşlarının da birebir fikirde olduğuna inanıyor.

Ripple, Aralık 2020’de SEC tarafından dava edilmiş ve Ripple’ın yasadışı XRP sattığı sav edilmişti. SEC, XRP’yi kayıtsız bir taşınır Bedel olarak kabul etti. Ripple ise Howey testi kapsamında bir yatırım mukavelesi teşkil etmediğini savunarak bu iddiayı bir müddettir itiraz ediyor. 

İki buçuk yıldır devam eden dava ABD pazarında zorluklar yarattı. Garlinghouse’a nazaran hakimin önümüzdeki üç ila altı ay ortasında bir karar vermesi bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir