Bitso, Şeffaflık Yol Haritasını Belirledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Kripto borsası Bitso, FTX krizinin akabinde şeffaflık yol haritasını belirlediğini duyurdu.

FTX, yatırımcıların üç gün içinde platformdan 6 milyar dolar çekmesi ve rakip borsa Binance’in bir kurtarma mutabakatından vazgeçmesinin akabinde bu ayın başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde muhafaza müracaatında bulundu. İflas başvurusu beraberinden birçok kripto şirketini Olumsuz etkiledi. Ayrıyeten, kripto borsalarını şeffaflık konusunda bir akımın içine sürükledi. Bitso da şeffaflık ile ilgili adım atanlardan oldu.

Bitso, Şeffaflık için Yeni Adımlar Atıyor

Bitso’nun baş Düzenleyici Sorumlusu Felipe Vallejo, Reuters’e yaptığı açıklamada, Meksika, Brezilya, Kolombiya ve Arjantin’de aktiflik gösteren Bitso’nun bir aydan kısa bir müddet içinde bir ödeme gücü raporu yayınlayacağını ve bir kontrol gerçekleştirmek üzere harici bir ortak seçme sürecinde olduğunu söyledi.

Borsa, kısa bir mühlet Evvel kripto kesiminde, kullanıcıların firmaların süreçlerini destekleyecek fonlara sahip olup olmadıklarına kendilerinin karar verebilmeleri için anlaşılması kolay bir rapor oluşturmak üzere çalışan bir Küme milletlerarası firmaya katıldı.

Bitso tarafından yapılan açıklamada ayrıyeten şunlara yer verildi:

“Bazı şirketler tarafından yayınlanan fon delilleri, sırf varlıkları gösterdikleri ve kullanıcılarına ne kadar kripto yahut Nakit borcu olduğunu yansıtmadıkları için yetersizdir”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir