Bitcoin Uzun Vadeli Fiyat Tahmini – 23 Kasım 2022

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit dünyasında yaşanan nihayet gelişmeler başkan kripto Nakit Bitcoin‘i de vurdu. Bitcoin CoinGecko datalarına nazaran nihayet 24 saat içinde yüzde 1,6 değer kazandı.

Bitcoin, şu sıralar 16 bin dolarda seyrediyor olsa da geçtiğimiz 2021 yılının bu periyotlarında ralli yapıyordu. Ralli ile Birlikte 69 bin dolara kadar çıkan BTC şu sıralar yatırımcısını Mesut etmişe benzemiyor.

Bitcoin’in Yıllara Nazaran Fiyat Tahminleri

Bitcoin, piyasaya sürüldüğü günden beri iktisat ve finans çevrelerince epeyce İlgi duyulan bir mevzu oldu. Bitcoin için bir kısım kurtarıcı ve devrimci derken bir kısım dayanaklar görüşte değildi. Lakin şu da bir gerçek ki Bitcoin ileride bugünden daha da Çok konuşulacak ve İlgi toplayacak.

Bitcoin fiyat varsayımı uzman görüşleri, teknik tahliller ve evvelki hareketleri baz alınarak yapılmaktadır.

Bitcoin’in yıllara nazaran taban ve tavan fiyat tahminleri

Şu anki Görünüm ele alındığında Bitcoin için Yıl sonunda Fazla çok yüksek değerlemeleri yapmak analistler ve uzmanlarca pek mantıklı bulunmuyor. Dünya’daki enflasyonist durum ve ülkelerin nema artırımına gitmesi Bitcoin fiyatına Olumsuz yansıyor.

Bitcoin için varsayım edilen 2022 sonu azamî değer 18 bin dolar iken en az değer ise 16,700 dolarda. 2023’te ise bu durum 23,870 dolar iken azamî 29,160 dolar. 2024’e baktığımızda 23 bin dolar ile 29 bin dolar ortasında değişen bir fiyat kestirimi görüyoruz. Bitcoin ATH’sine (All Time High) ne Vakit ulaşıyor diye baktığımızda ise analist görüşleri bize 2026 yılını işaret ediyor. Bitcoin için birinci üç haneli varsayım ise 105 bin dolar ile 2027 yılında karşımıza çıkmakta. Tahlilin nihayet yılı olan 2031’e göz atarsak Bitcoin’in birinci yarım milyon dolar olabileceğinin varsayım edildiğini görüyoruz. Bu fiyat ise 2031’in azamisi olan 576 bin dolar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir