Bitcoin Madencilik Zorluğu, Rekora İmza Attı!

Bitcoin Mar 24, 2023 Yorum Yok

Gece saatlerinde düzenlenen Bitcoin (BTC) madencilik zorluğu rekor kırmaya devam ediyor, yüzde 7,56’lık yükselen zorluk tehlike sinyali olabilir.

Madencilik zorluğu, BTC ağında “blok çıkarılmaya yönelik bilgi sunan” bir bilgi tipi olarak karışımıza çıkıyor. Yakın süreçte rekorlara imza atan BTC Madencilik Zorluğu, dün gece itibariyle rekorunu tazelemiş oldu. Üçüncü kere üst üste rekor kıran BTC Madencilik Zorluğu, yüzde 7,56’lık bir yükseliş göstererek 46,84 trilyon ile bütün vakitlerin en yüksek değerine ulaşmış oldu. Yakın süreçler göz önüne alındığında, 25 Şubat ve 11 Mart tarihlerinde BTC Madencilik Zorluğu için rekor düzeyler gelmişti. Bugün itibariyle bu bilginin değişmesi, kripto sanayisinde Aka münakaşa konusu haline geldi.

BTC Madencilik Verilerileri Yayınlandı

BTC Madencilik Zorluğu’nun yeni bir rekora imza atması, yayınlanan bilgileri de gerisinden getirdi. Madenciliğe yönelik yayınlanan datalar şu halde oldu;

11 Mart’taki evvelki düzenlemede yüzde 1,16’lık bir artışın ardından, Cuma günü olan düzeltmede blok yüksekliği 782,208’de 46,84 trilyon olarak geldi. Bitcoin hashrate, Perşembe günü saniyede yaklaşık 395,15 exahash ile bütün vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Bitcoin madenciliğinin karlılık oranı, nihayet 24 saat içinde saniyede terahash başına 0,0861 ABD Doları olarak gerçekleşti ve bir Yıl öncesine nazaran 0,19 ABD Doları düzeyinde gerçekleşti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir