parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Bitcoin Ayağa Kalktı! Grafik ve Piyasa Analizi 13 Mart 2023

Bitcoin Ayağa Kalktı! Grafik ve Piyasa Analizi 13 Mart 2023

admin admin -
26 0

Olumsuz haberler ile çöküşe geçen Bitcoin (BTC), nihayet haber akışıyla Bir arada gücünü toplayarak 22 bin doların üzerinde devinim ediyor.

BTC’nin teknik ve Temel tahlil bakımından düşüşe geçmesi, kripto yatırımcısında Aka dehşet uyandırdı. Bilhassa de Silicon Valley Bank’in kapatılmasıya Birlikte kripto bölümünde adeta bir skandal yaşanmıştı. Gündeme düşen Olumsuz olayların anne konusu olan stablecoin sorunları, BTC’nin düşüşünde etken olmuştu. Yakın vakitte kripto dostu bankalarda kapanma faaliyetlerine bir yenisi daha eklenerek, “Signature Bank’in kapandığı” bildirildi. Bu stil Aka olaylardan etkilenen BTC, anlık olarak 19.560 dolar düzeyine düşüş yaşamıştı.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

FUD haberlerin gerisi gerisine gelmesiyle 19.560 dolar düzeyine anlık düşüş gerçekleştiren BTC, şuan için ayağa kalkmış gözüküyor. 19.560 dolar düzeyinden “güç toplayarak” yükselişe geçen BTC, şuan için kripto piyasasına “can suyu” oldu. Kripto piyasasındaki mümkün yükselişleri konuşabilmek ismine, BTC’nin 22.640 doları “kalıcı şekilde aşması” Aka Ehemmiyet taşıyor. mümkün FUD haberlerin devam ettiği şartta ise, BTC’nin 21.490 dolar düzeyine kadar düşüş yaşaması takip edilebilir.

Bitcoin için Piyasa değer Tahlili

Kripto piyasasının yükselişe geçmesiyle Bir arada BTC piyasa kıymeti için de Misli yükselişler görüldü. BTC şuan için, 430 milyar dolar piyasa değerindenin üzerinde seyrediyor. BTC piyasası pahasının yükseliş istikametli ilerleyebilmesi geçebilmesi için, 440 milyar dolar piyasa pahasını kalıcı biçimde aşması takip edilebilir. mümkün piyasa değeri düşüş senaryosunda ise 417 milyar dolar düzeyi takviye olarak izlenebilir.

Bitcoin Dominansı, Altcoin’ler için nihayet durum Ne?

Fiyat olarak Misli bir yükseliş kaydeden BTC, dominans düzeyinde de yükseliş göstermiş durumda. Yaklaşık olarak yüzde 42.81 dominans düzeyinden reaksiyon Meydan BTC‘nin, yüzde 43.90 dominans düzeyini aşmasıyla altcoin’ler tarafında düşüşler gözlenebilir. Altcoin’ler tarafında yükseliş yönlü eğilimin oluşulabilmesi için, BTC dominans düzeyinin yüzde 43.60‘a gevşeme süreci takip edilebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir