Bir Dolandırıcı, İki Ayda 114 Memecoin Çıkardı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 27, 2023 Yorum Yok

Dolandırıcı olduğundan şüphelenilen bir kripto cüzdanı, iki ayda 114 tehlikeli memecoin‘i piyasaya sürdü.

Kripto fenomeni ZachXBT’ye nazaran, dolandırıcı olduğu sav edilen bir şahıs sırf nihayet 45 gün içerisinde 114 memecoin‘i piyasaya sürdü. Her birini kısa müddette kapatan şahıs, elde ettiği varlıkları Öbür bir cüzdana taşıdı.

Özellikle Pepe ve Wojak üzere memecoin’lerin Şöhret kazanması, binlerce dolandırıcı memecoin’in ortaya çıkmasına yol açtı. Kedi, köpek yahut kurbağa üzere görseller ile çıkarılan coin’ler, yatırımcıların varlıklarını ele geçiriyor.

Memecoin Dolandırıcısı Şaşırttı

Blockchain dedektifi ZachXBT’nin yaptığı araştırmaya nazaran, bir cüzdan adresi yaklaşık 45 günde 114 memecoin’i piyasaya sürdü. Bu duruma şaşıran kripto kullanıcıları, dolandırıcı cüzdanı “inanılmaz bir özveri” olarak nitelendirdi.

Konuyla ilgili İzah yapan ZachXBT, daha fazlasının olduğundan şüphelendiğini ve bu coin’lerin yalnızca gönderim yoluyla tespit edilenler olduğunu Anlatım etti. Kripto cüzdanı, oluşturduğu memecoin’lerden topladığı paraları tertipli olarak Öbür bir cüzdanda biriktiriyor.

Kripto kesimindeki memecoin furyası, birçok dolandırıcıyı da iştahlandırmaya başladı. Ethereum ağında yüzlerce memecoin çıkıyor. Kripto yatırımcıları, yeni bir Shiba yahut Dogecoin olur umuduyla bu memecoin’lere Nakit yatırıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir