Binance Listelemelerine Yönelik Dedikodular Çoğalıyor!

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 23, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası Binance, platformunda listelediği kripto Nakit ünitelerine yönelik insider trading tezleri nedeniyle gaye oklarını üzerine çekti.

Son vakitlerde tezlerin ve dedikoduların odağında olan Binance, token listelemelerinde yaşananlar nedeniyle gündemden düşmüyor. nihayet olarak Rocket Pool (RPL) listelemesini yapan borsa, insider trading yapan bir cüzdan nedeniyle tenkitlerin ortasında kaldı. Tezlere nazaran, bir Küme anonim cüzdan Binance’ın token listelemelerini evvelce öğrenerek binlerce dolarlık çıkar elde etti. Coinbase yöneticisi Conor Grogan, gündemdeki bu süreçlerin hacker yahut trader olabileceğini öne sürdü.

İddia Büyük: Binance Listelemelerinde İçeriden Bilgi Sızdırılıyor

Kripto Nakit borsası Binance, Rocket Pool (RPL) listelemesinin akabinde ağır tenkitlere maruz kaldı. Birçok tahlilci, RPL listelemesinden Evvel bir cüzdanın satın alma süreci yaptığını ve listeleme sırasında satarak binlerce dolar kazandığını ortaya çıkardı.

Yasa dışı bir süreç olan bu kripto ticaretleri, mahpus cezasıyla sonuçlanabiliyor. Manipülasyon ve spekülasyon sonucunda bedellendirilen insider trading, borsaları da güç duruma sokabiliyor.

Coinbase direktörü Conor Grogan, nihayet 18 ayda birçok isimsiz cüzdanın bu şekil aktivitelerini işaretledi. Bu işaretli anonim cüzdanlar, Binance’ın yapacağı bütün listelemeleri evvelden bilerek binlerce dolarlık karlar elde ettiler.

Grogan‘a nazaran bu cüzdanlar, içeriden bilgi alarak Rari satın almış ve Binance listelemesinde 900 bin dolar kazanmış. Cüzdanlar birebir süreçleri, TORN ve ERN üzere projelerde de gerçekleştirmiş. Kripto topluluğunun kimileri, bu süreçlerin büsbütün insider trading olduğunu ileri sürüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir