Binance Kan Kaybederken, Diğer Borsalar Yükseliyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT May 12, 2023 Yorum Yok

Hukuksal süreçlerle uğraş eden Binance’in yüzde 22‘lik spot ticaret Pay kaybı, diğer kripto borsalarına akıyor.

FTX’in iflas ettiği Devre ile birlikte, kripto Nakit borsaları için yeni bir süreç başladı. Merkle Tree sistemiyle varlıklarını kanıtlamak isteyen borsalar, ABD’li düzenleyicilerin kıskacıyla farklı çabaların içerisine girdi.

Kripto borsalarının nihayet periyotlarda yaşadıkları, pazar hakimiyetinde Önemli değişikliklere yol açtı. Binance, spot ticaretinde yüzde 73’lük pazar hissesini yüzde 51’e düşürdü. Eriyen bu hisse, OKX ve Huobi başta olmak üzere birçok kripto borsasına aktı.

Binance, Pazar Hissesini diğer Borsalara Kaptırıyor

CFTC’nin radarına aldığı ve birçok FUD’ların merkezine giren Binance, spot ticaret pazar hissesinde kan kaybediyor. Binance’in bu düşüşünde, sıfır fiyat promosyonunun durdurulması da tesirli oldu.

Kaiko tarafından yapılan bir tahlile nazaran, Binance’in spot ticaret hissesi yüzde 22’lik bir Önemli kayıp yaşadı. Yüzde 73’lük düzeyle spot ticaretinde Önemli bir hakimiyet kuran borsa, yüzde 51 düzeyine kadar geriledi.

Binance’in bu düşüşü, öbür kripto borsalarına yaradı. OKX, yüzde 5’lik spot ticaret pazar hissesini yüzde 9’a yükseltti. Ayrıyeten Huobi, yüzde 2’lik pazar hissesini yüzde 10’a çıkararak dikkatleri üzerine çekti. Ayrıyeten Kaiko, Güney Kore platformlarının hissesinin yüzde 14’e kadar yükseldiğini iletti.

Kaiko’nun bilgilerini haberleştiren Bloomberg, bu dataların Binance CEO’su CZ’ye Sıkıntı oluşturabileceğini söyledi. Bloomberg, Binance’in ABD’li düzenleyiciler ile karşı karşıya olmasına dikkat çekti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir