Binance FTX Token Varlıklarını Satacak

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 07, 2022 Yorum Yok

Sızan Alameda Research bilançosu üzerine Binance CEO’su CZ yaptığı açıklamada şirketin FTT varlıklarını satacağını söyledi.

Alameda Research CEO’su Caroline Ellison şirketin mali bilançosunun sızdırılmasının üzerine, bilançonun netleştirilmeye çalışıldığını söyledi. Bilanço sızdırılmasının üzerine Binance şirketin FTX Token’larını satacağını söylerken Alameda tarafından bu token’ların alınması teklifi geldi.

Alameda Research CEO’sundan Bilanço Hakkında Açıklama

Alameda Research CEO’su Caroline Ellison şirketin sızdırılan mali bilançosunun tablonun öykünün bir kısmını anlattığını söyledi. Alameda’dan sızdırılan bilançonun metnindeki FTX tokenine ve 2,16 milyar dolar bedelinde FTT teminatına dikkat çekiyordu. Kilitlenmemiş FTT’de 3,66 milyar dolar listelediği de sızan bilançoda yer aldı. Böylece sızan bilanço, Yekün 14,6 milyar dolarlık varlık ve 7,4 milyar dolarlık krediyi içeren yaklaşık 8 milyar dolarlık borca işaret ediyordu.

Ellison bugün erken saatlerde Alameda’nın bilançosuna sızan bilgilerin milyarlarca kıymetindeki öteki varlıkları göstermediğini Twitter hesabından belirtti.

Ellison kelamlarına şöyle devam etti:

“Bilanço, en Aka long durumlarımızdan birkaçını bozuyor. Açıkçası listelenmeyen muhafaza fonlarımız var. Bu Yıl kripto kredi alanındaki sıkılaşma göz önüne alındığında, şimdiye kadar kredilerimizin birçoklarını iade ettik”

Olaylar üzerine Binance CEO’su Changpeng Zhao daha sonra firmanın FTT varlıklarını ortaya çıkan nihayet açıklamalar nedeniyle satmaya başlayacağını söyledi Zhao, bunun ne kadar FTT gerektireceğini tam olarak söylemedi, fakat Binance’in daha Evvel yaklaşık 2,1 milyar dolar kıymetinde BUSD ve FTT’yi Binance’in FTX öz sermayesinden geçen yılki çıkışının bir kesimi olarak aldığını söylemişti.

Ellison, Binance’in satacağı FTT varlıklarını token başına 22 dolardan satın almayı teklif ederek Cevap verdi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, CZ’nin gönderisine de yanıt verdi ve şöyle dedi:

“Sektörü ileriye taşıyan herkese en güzelini diliyorum. Bugün gördüğümüz üzere birebir metotları kullanıyor olsak da olmasak da dalı bugünkü noktaya taşıyan herkese hürmet duyuyorum CZ dahil”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir