Binance, ABD Yaptırımları ile Karşı Karşıya

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT May 05, 2023 Yorum Yok

Kripto Nakit borsası Binance, Rusya ihlalleri gerekçesiyle ABD eşitlik Bakanlığı yaptırımları ile karşı karşıya gelebilir.

Borsa, Rus kullanıcılarının kaçak bir halde süreç yapıp yapmadığını belirlemek zorunda. Şayet Binance bu durumu çözemezse ABD eşitlik Bakanlığı yaptırımlarıyla karşılaşabilir.

Binance’e Rus Kullanıcı İhlalleri Sebebiyle Yaptırım Kapıda

ABD eşitlik Bakanlığı (DOJ), Rusların Yasa dışı bir halde borsaya erişip erişmediğini araştıracağını söyledi. DOJ tarafından ne yöneticiler ne de borsa bir hatayla suçlandı.

Konuya aşina kaynaklara nazaran eşitlik Bakanlığı, Binance Holdings Ltd.’nin Rusların ABD yaptırımlarını aşmasına ve borsada Nakit taşımasına müsaade vermek için Yasa dışı bir halde kullanılıp kullanılmadığını araştırıyor.

Adalet Bakanlığı’nın Ulusal Emniyet kısmı tarafından yapılan soruşturma, Binance yahut şirket yetkililerinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle ilgili yaptırımlarla Aksi düşüp düşmediğini araştırıyor.

Kaynaklardan biri, daha Evvel bildirilmeyen soruşturmanın ceza dairesi tarafından yürütülen var bir soruşturmayla Enlem bir yolda ilerlediğini söyledi. Dal bir sıra çarpıcı iflas ve yüksek profilli skandalla sarsılırken, kripto borsasının operatörüne yeni bir inceleme geliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir