Belçika Regülatörü, Bitcoin ve ETH’nin Menkul Kıymet Olmadığını Söyledi

Bitcoin Oca 09, 2023 Yorum Yok

Belçika regülatörü, Bitcoin ve ETH üzere bir ihraççısı olmayan kripto paraların taşınır Paha olmadığını söyledi.

Regülatör, kripto ile ilgili düzenleyici çerçeveye ait hayli Çok soru geldiğini ve kesimdeki gri alanların ele alınacağını Anlatım etti.

Belçika Regülatöründen Kripto Açıklaması

Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA), Bitcoin ve ETH üzere rastgele bir ihraççısı bulunmayan varlıkların taşınır Paha olarak tanınmayacağını söyledi.

ABD’de kripto paraların taşınır Paha olup olmadığı tartışmaları Ripple’ın XRP token’ı üzerinde devam ediyor. SEC Lideri Gary Gensler, her fırsatta kripto paraların Aka bir kısmının taşınır Paha olduğunu vurgulamayı sürdürüyor.

FSMA, kuralların “teknoloji açısından tarafsız” olduğunu vurguladı. Regülatöre nazaran bir finansal aracın taşınır Bedel olarak sınıflandırılması blockchain yahut daha klasik bir şey kullanmasına bağlı değil.

Ülkede Temmuz ayında yapılan istişarelerde, devredilebilen araçların Aka olasılıkla taşınır Bedel olarak nitelendirilebileceği Anlatım edildi.

Avrupa Birliği’nde ise kripto düzenleme çalışmalarında sona gelindi. Hazırlanan MiCA taslağının önümüzdeki yıllarda yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir