Beaxy, SEC Davasının Ardından Kapandı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Mar 29, 2023 Yorum Yok

Beaxy, SEC’in kripto Nakit platformuna dava açmasının akabinde kapandı.

Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) borsanın kurucusunu alıcı parasını zimmete geçirmekle suçladı. Suçalamaların akabinde açılan davayla Bir arada Beaxy kapandı.

Beaxy, SEC’in Dava Açmasının Akabinde Kapandı

ABD taşınır Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) şirkete ve kurucusu Artak Hamazaspyan’ı suçlamasının akabinde kripto ticaret platformu Beaxy kapılarını resmen kapattı. SEC, yaptığı açıklamada şirketin kayıtsız bir borsa ve komisyonculuk işlettiğini söyledi.

SEC ayrıyeten Beaxy Digital Ltd.’yi BXY token’ı ile kayıt dışı taşınır Paha teklifinde yasadışı olarak 8 milyon dolar toplamakla suçladı. Ajans ayrıyeten Hamazaspyan’ın “kumar da iç olmak üzere ferdî kullanım için en az 900.000 doları berbata kullandığını” söylemişti.

Gelişmelerin akabinde borsa, web sitesinde “işimizi çevreleyen meçhul düzenleyici ortam” nedeniyle faaliyetlerini askıya aldığını yayınladı.

Beaxy bahse dair açıklamalarında ise şunları dedi:

“Düzenleyicilere elimizden gelen her halde Yardımcı olmak için Daimi olarak bilgi, data ve röportajlar sağlayarak taşınır Değerler ve Borsa Kurulu ile iki yılı aşkın bir müddettir işbirliği yapmayı açıkça taahhüt ettik.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir