Bankalar Kripto Sektörüne Girmeye Hazır

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 15, 2022 Yorum Yok

İstanbul Blockchain Haftası 2022‘nin ikinci gününde, bankaların kripto ve blockchain temaslı hizmetlere nazar açısı konuşuldu.

İstanbul, kripto varlık ve blockchain teknolojisi için heyecan verici bir kültür ve ticaret merkezi olarak konumlanıyor. Bu doğrultuda, İstanbul Blockchain Haftası da Türkiye’nin dinamik kenti olan İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Aktifliğin ikinci gününde Türkiye’deki bankaların web3 mimarisini nasıl şekillendirmeyi planladığı ele alındı.

Türk Bankalar Kripto Kesiminden Umutlu

Web3 ve dijital varlıkların önde gelen etkinliklerinden biri olarak tanımlanan İstanbul Blockchain Haftası, 14 Kasım’da NFT günü ile kapılarını açtı. Birinci gün geride bırakılırken, ikinci günde heyecan devam ediyor.

Etkinlikte bugünün öne çıkan konuşmalardan birisi “Web Bankacılık Macerası” oldu. Türkiye’de kripto benimsenmesi artış gösterirken, altyapı ve teşebbüsler hakkında bilgiler paylaşıldı. Kriptomeda CEO’su Eray Dengiz‘in moderatörlüğünde başlayan panelde, Türkiye’deki bankaların kripto bölümündeki aktiflik alanlarına nazar açısı konuşuldu.

Eray Dengiz, bankalara “Bankaların Web3’e geçişi nihayet kullanıcıyı nasıl etkileyecek?” sorusunu yöneltti.

Akbank LAB’ten Selim Yüksel, Cevap olarak; “Web3 ile Birlikte finansal okur müellifliği artırmak istiyoruz.” dedi.

Panelde Eray Dengiz’in yönelttiği biri ise “Sıkça söylendiği üzere bankalar kripto Nakit entegrasyonuna hakikaten Amade mı?” oldu.

Garanti BBVA’dan Korcan Abalı, bankaların hepsinin regülasyonun gelmesini beklediğini belirtti. Türkiye İş Bankası’ndan Aydın Bozdemir ise “yatırım deneyimlerimizi kripto paralara da aktarabileceğimize inanıyoruz” dedi. Circle’dan Cem Arcan mevzuyla ilgili yorumunu da “bankalar dijital çıkışın eşiğinde” formunda yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir