Bank of England Yöneticisinden Stablecoin Açıklaması

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Nis 23, 2023 Yorum Yok

Bank of England yetkilisi stablecoin’lerin kullanım hudutlarına muhtaçlık duyduğunu söyledi.

İngiltere Merkez Bankası (Bank of England) reis Yardımcısı Jon Cunliffe, stablecoin’lerin sınırlamalara muhtaçlık duyduğunu söyledi. Yetkiliden stablecoin’ler hakkında tartışmalar sürerken İzah geldi.

İngiltere Merkez Bankası reis Yardımcısı Stablecoin’lerin Sınırlamalara ihtiyaç Duyduğunu Söyledi

İngiltere Merkez Bankası (Bank of England) reis Yardımcısı Jon Cunliffe, ödemeler kesimindeki süratli yeniliklerin finansal sistem için yeni riskler getirebileceği muhtemelliğine dikkat çekti. Açıklamasında, düzenleyicilerin ödemeler için kullanılan stablecoin‘lerin kullanımına sonlar koymaları gerektiğini öne sürdü.

Cunliffe, ödeme sistemlerindeki süratli yeniliklerin müşteriler ve finansal sisteme yeni riskler getirebileceği muhtemelliğine dikkat çekti. Yetkili ek olarak finansal istikrarı muhafazanın kıymetini vurguladı. Yeniliklere müsaade vermekle birlikte, süratli ve yıkıcı değişimlerin finansal istikrarı tehdit etmesine müsaade verilmemesi gerektiğini de açıklamalarına ekledi.

Stablecoin’lerin Özellikle kripto Nakit üniteleriyle bağlı riskler taşıdığına dikkat çeken Cunliffe, düzenleyicilerin bu alanda kısıtlamalar getirmesi gerektiğini söyledi. Innovate Finance tarafından düzenlenen bir aktiflikte konuşan Cunliffe, stablecoin’lerin kullanımıyla ilgili kararların düzenleyiciler tarafından verilmesi gerektiğini vurguladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir