Bahamalar’dan FTX Kararı

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Oca 09, 2023 Yorum Yok

Bahamalar’dan FTX için atanan tasfiye memurları davayı Delaware’e devretmeyi kabul etti.

Buna rağmen FTX ve Bahamalar arasındaki tansiyon tırmanmaya devam ediyor. Ülkenin düzenleyici kurumu yeni FTX idaresinin yanlış argümanlarda bulunmakla suçladı.

Bahamalar FTX Davasını Delaware’e Devredecek

Bahamalar’ın mali düzenleyicisi, iflas açıklayan kripto borsasının sistemlerine yetkisiz erişim elde ettiği argümanları karşısında FTX’e yönelik muamelesini savundu.

Bahamalar taşınır Değerler Kurulu (SCB),yaptığı açıklamada Sam Bankman-Fried’in 11 Kasım’da istifa etmesinden sonra FTX’in CEO’luğunu devralan John Ray’in vaktinde harekete geçtiğini, Samimi ve yanlış argümanlarla yanlış beyanlar gerçekleştirdiğini belirtti.

SCB, Ray’in 17 Kasım’da dosyalanan iflas evraklarının 11. Kısmında yer Meydan FTX’in nasıl yürütüldüğüne ait incelemesi hakkında şöyle dedi:

“Komisyonun bu dijital varlıkları garanti altına almak için süratli harekete geçmesi mevzu hakkındaki bilgileri güçlendiriyor.”

Bu durum, FTX ile ilgili başka iflas süreçlerini birleştirme gayretlerinin ortasında geldi. FTX Trading Ltd hakkındaki evrakta, New York’taki Kısım 15 iflas süreçlerinin Delaware’e devredilmesi talebinde bulundu. Talep, daha Evvel New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesinde Kısım 15 iflas müdafaası için müracaatta bulunan, firmanın Bahamalar ünitesi olan FTX Digital Markets Ltd. ile alakalıydı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir