Bahama Düzenleyicisi, FTX’e Para Çekme İzni Vermediğini Söyledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 14, 2022 Yorum Yok

Bahamalar düzenleyicisi, kripto borsası FTX’in Bahamalar merkezli müşterilerin fonlarını çekmelerine müsaade vermediğini söyledi.

FTX, Binance’in borsayı satın alması için yapılan muahedenin suya düşmesinden günler sonra Cuma günü iflasını ilan etti. Borsanın kaosuna ek olarak, Cuma günü geç saatlerde 600 milyon dolarlık hack saldırısına uğradı. FTX daha sonra fonlarının bir kısmını soğuk depolama cüzdanlarına Geri yönlendirebildiğini bildirdi. Borsanın yeni CEO’su John Ray III, şirketin kolluk kuvvetleriyle Birlikte çalıştığını söyledi.

Bahama Düzenleyicisi: FTX’e Nakit Çekme Müsaadesi Vermedik

FTX ile ilgili her durum artık üzerinde Kuşku taşıyor. Bahama düzenleyicisi, borsanın geçtiğimiz günlerde Amel birliği yaptıkları konusundaki açıklamalarını reddetti.

Bahamalar taşınır Değerler Komitesi (SCB), Twitter’da bir İzah yayınlayarak FTX’in Bahamalı kullanıcıların düzenleyicinin daveti üzerine Nakit çekebildiğini belirten nihayet tweetinin yanlış olduğunu öne sürdü.

FTX Perşembe günü attığı bir tweet’te “Bahama Merkezimizin yönetmeliği ve düzenleyiciler uyarınca, Bahamalı fonların çekilmesini kolaylaştırmaya başladık” demişti.

SCB, Bahamalı kullanıcılar için Nakit çekme süreçlerine öncelik vermesini “FTX Digital Markets’e yönlendirmediğini, yetkilendirmediğini ve önermediğini” söyledi.

SCB mevzuyla ilgili olarak şunları da belirtti:

“Bu Cin süreçlerin iflas rejimi kapsamında geçersiz tercihler olarak nitelendirilebileceğini ve Sonuç olarak Bahamalı müşterilerden fonların Geri alınmasına neden olabileceğini belirtmektedir. Her halükarda Kurul, FTX Digital Markets Ltd. yahut Öbür bir şirketin rastgele bir yatırımcısına ya da müşterisine ayrıcalıklı muamele yapılmasına göz yummamaktadır.”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir