Avrupa Parlamentosu, MiCA Oylamasını Şubat Ayına Erteledi

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 03, 2022 Yorum Yok

Avrupa Parlamentosu, bu ay içinde yapılacak MiCA oylamasını Şubat 2023’e erteledi.

Avrupa Birliği’nin önümüzdeki yılın başında kripto varlıkları düzenlemesi için bir Yasa tasarısını kabul etmesi bekleniyor.

Avrupa Parlamentosu, 2023’ü İşaret Etti

Parlamento, bu ay içinde gerçekleştirilecek bir genel şura oturumunda Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) hakkındaki nihayet oylamasını yapacaktı. Fakat taslağın, 24 resmi AB lisanına çevrilmesi gerektiğinden bu sürecin uzayacağı Anlatım edildi. Bir Meclis sözcüsüne nazaran yönetmeliğin oylaması, Şubat 2023’te yapılacak.

Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’nin onayının akabinde tasarı, AB’nin Resmi Gazetesi’nde yer alacak.

MiCA mevzuatı, düzenleyicilere, mevzuata dayalı olarak yeni kurallar kaleme alınması ve uygulanması için 12 ila 18 ay ortası bir mühlet verir. Bu müddet içinde, Avrupa’nın mali denetçileri ve Avrupa Kurulu, yasanın nasıl uygulanacağına dair en son detayları belirleyecek.

Parlamento oylamasında yaşanan gecikme, MiCA mevzuatının en erken Şubat 2024’te uygulanmaya başlayacağını ortaya koyuyor.

Bununla Birlikte Avrupa’daki enflasyon krizi de tırmanmayı sürdürüyor. Avrupa Merkez Bankası Lideri Christina Lagarde, enflasyonun hala Fazla yüksek olduğunu ve harekete geçmek zorunda olduklarını Anlatım etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir