Avalanche (AVAX) Nedir?

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Coin Keşif, Fan Tokens, Genel, Metaverse ve NFT Kas 21, 2022 Yorum Yok

Avalanche (AVAX), merkeziyetsiz finansal varlıklar, kripto Nakit süreç platformları ile hizmetler için inançlı ve ölçeklenebilen bir Bina sunmayı hedefleyen bir ağdır.

Avalanche Nedir, Nasıl Çalışır?

Ava Labs’in CEO’su Emin Gün Sirer tarafından 2020 Eylül ayında Avalanche ağı geliştirilmiştir ve token’ı olan AVAX piyasaya sürülmüştür. Ölçeklenebilir olan Avalanche ağı, ayrıyeten güvenlikli bir Bina sunmaktadır. Müsaade gerektiren ya da gerektirmeyen blokzincirlerin Biricik bir ağda çalışmasını sağlar.

Avalanche ağı, öbür klasik blokzincir tahlillerinin tersine, Biricik bir zincir üzerinde bloklar halinde ilerlemez. bütün ögeler bir alt File olarak tasarlanmıştır. Böylelikle gereksinim duyulan tahlillerin alt ağlarda geliştirilebilmesi Muhtemel kılınmıştır. Klasik bir blok zinciri ile Avalanche ortasındaki ayrım burada Biricik bir zincir üzerinden devinim edilmemesidir. Aleni kaynaklı bir proje olan Avalanche, herkesin platform kodunu görüntüleyebilmesine ve katkıda bulunabilmesine İmkan tanır. Avalanche blokzinciri, anında süreç katılığı sağlayabilmektedir.

Ayrıca Avalanche, konsensüs halinde bir yapıya sahiptir. Dört başka etaptan oluşur. Bu evreler, Slash, Snowflake, Snowball ve Avalanche’dir. Karar alınabilmesi için Fikir birliği oluşması gerekmektedir. Fikir birliği oluşana kadar round’lar halinde ilerlenerek kararlar alınır. Bu Bina sayesinde Avalanche’in %51 oranında daha korunaklı olduğu Anlatım edilmektedir. Avalanche ağındaki blokzincirler ortasında Temel bir hesap ünitesi vazifesi görür. Ayrıyeten Avalanche blokzincirinin saniyede 4.500 süreç gerçekleştirebileceği belirtilmektedir. 2020 yılında piyasaya sürülen Avalanche, süratli, Fazla taraflı, inançlı, Müsait fiyatlı ve erişilebilir olmayı hedeflemektedir.

AVAX Coin Nedir?

Avalanche ağının resmi token’ı Avalanche’dir. Sembolü AVAX olan token, bir yönetişim token’ıdır. AVAX Coin, madenciliği yapılabilen bir kripto Nakit tipi değildir. Ayrıyeten token, Avalanche blokzincirini teminat altına almak ve File genelinde süreç fiyatlarını ödemek için kullanılmaktadır. Süreç fiyatları ve AVAX coin yaratma oranı bir yönetişim modeli kullanılarak belirlenmektedir.

Bunun yanı Dizi Ethereum’a kıyasla AVAX Coin ile yapılan süreçler Fazla daha kısa sürmektedir. AVAX Coin, inançlı ve kuvvetli blokzinciri oluşturmak mümkündür. Ayrıyeten AVAX Coin, daha Çok güç verimliliğine sahiptir. Süreçleri üç saniye üzere kısa bir müddette gerçekleştirmesi ve daha Çok güç verimliliğine sahip olması, kripto Nakit üniteleri ortasında AVAX Coin’i öne çıkarmaktadır. Belirtilen avantajlar, AVAX Coin’i tercih edilme sebebi haline getirerek talebi artırmaktadır.

AVAX Coin ile Avalanche ağı teminat altına alınır ve platform üzerinde yeni ağlar oluşturmak için kullanılır. Yönetişim token’ı olarak AVAX, sistemin işleyişinde onay sisteminde yer almak isteyen node’ların stake ettikleri pahadır. Avalanche ağlarında ödüllendirme ve ödeme düzenekleri AVAX üzerinden işlemektedir.

AVAX Coin Fiyatı

Şu anda 1 Avalanche 223.27 TL TL‘den süreç görüyor. Ayrıyeten 1 Avalanche 11.99 $ dolardır.

Avalanche fiyatı nihayet 24 saatte -6.83% değişim ile şu anda 223.27 TL TL‘den süreç görmektedir.

Son 24 saatteki Avalanche hacmi 169,532,741 $ dolar ve kripto Nakit ünitesinin piyasa pahası ise 3,600,252,129 $ dolardır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir