Auros Global, 18 Milyon Dolar Borcu için Harekete Geçti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Şub 16, 2023 Yorum Yok

Kripto ticaret şirketi Auros Global, Maple Finance’da biriken borcunu ödemek için yapılandırma kararı aldığını belirtti.

Kripto borsası FTX’in çöküşüyle ziyan gören firmalardan biri olan Auros Global, dün yaptığı açıklamayla Maple Finance’a ilişkin 18 milyon dolarlık borcuna değindi. Mapple M11 Credit tarafından yönetilen borç havuzuna 18 milyon dolar borcu olan Auros Küresel, FTX’te durdurulan fonlarını borcuna münasebet gösterdi.

Auros, Ödenecek Borçların Detayına Değindi

FTX borsasında yaşanan kriz sonrası durduluna fonlarına değinen Auros, likidite meseleleriyle karşı karşıya kaldığını vurguladı. 2022 yılının Kasım ayından itibaren kredi ödemelerini yapamayan Auros, İngiliz Virgin Adaları mahkemesinin radarına girdi.

M11 tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Auros havuza olan borcunun yüzde 55’ini ödedi. Borcun kalan yüzde 40‘lık kısmını, üç aylık süreçte, üç döngüde yıllık yüzde 8,64 faizle ödeneceğini belirtti. Borçtan Geri kalan kısım ise, üç ay vadeli sıfır faizle yenilendi. M11 Credit, borç Eda fonlarının likidite sağlayıcıları düzelene kadar beklenmesi gerektiğine parmak bastı.

Geçtiğimiz sene meydana gelen, Three Arrows Capital ve FTX olaylarıyla Bir arada kripto tarafında likidite ve borç fonları sıkıntıları devam ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir