Arbitrum’un Son Teklifi Reddedildi

Altcoinler Nis 23, 2023 Yorum Yok

Arbitrum’un “Tahkim İyileştirme” Önerisi Önemli bir çoğunlukla topluluk tarafından reddedildi.

İlk piyasaya sürüldüğü günden beri gündemde epeyce dikkat çeken Arbitrum, topluluk oylamalarına devam ediyor. nihayet gerçekleştirilen topluluk oylamasında çoğunluk ret tarafında oy kullandı.

Arbitrum’un Tartışmalı Oylaması Reddedildi

Arbitrum‘un 700 milyon ARB’yi iade etme önerisi ezici üstünlükle reddedildi. 700 milyon ARB yönetişim token’ını iade etmeyi amaçlayan tartışmalı bir Tahkim Güzelleştirme Önerisi, Önemli bir üstünlükle reddedildi. Gelişmelerin akabinde ARB yüzde 8 kadar yükseldi.

Bu oylama, Arbitrum Vakfı’nın Fazla Kıymetli bir yönetişim önerisi olan AIP-1’deki rotasını Aksine çevirmesiyle başladı. Bu tartışmalı teklif, 750 milyon ARB token’ını vakfa devretmeyi amaçlıyordu ve bu token’ların Arbitrum‘un teknolojisinden yararlanan yatırım projelerini finanse edeceğini tez ediyordu.

700 milyon ARB yönetişim token’ını iade etmeyi amaçlayan AIP 1.05, topluluk tarafından reddedildi. Yekün oyların yüzde 84,01’ini oluşturan 118 milyon ARB, teklife karşı oy kullandı.

“AIP 1.05: 700M ARB’yi DAO Hazinesine iade edin” başlıklı Arbitrum yönetişim önerisi, kıymeti 1 milyar doları aşan 700 milyon ARB token’ının yetkisiz ve erken tahsis edilmesinin Değerli bir yetki aşımı oluşturduğunu sav etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir