parabayi.com | Zengin Olma Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoinler
  4. »
  5. Anadol, Metaverse Furyasına Katıldı

Anadol, Metaverse Furyasına Katıldı

admin admin -
14 0

Zer ve Rahmi M Koç Müzesi tarafından hazırlanan Anadol NFT‘leri, Decentraland’ın metaverse cihanında sergileniyor.

Kripto Nakit ünitelerinin dışında, NFT ve metaverse üzere farklı kategorilere de İlgi günden güne artıyor. Bilhassa metaverse, Meta üzere kurumsal şirketlerin de radarına girmiş durumda. Türkiye’den de birçok ismin metaverse atılımları dikkat çekmişti.

Türkiye’nin birinci yerli arabası olarak bilinen Anadol da metaverse kainatına giriş yaptı. Anadol, 750 kesimlik NFT koleksiyonuyla Decentraland cihanında sergileniyor.

Anadol, Metaverse Cihanına iç Oldu

Zer, Rahmi M Koç Müzesi ile Özel bir NFT koleksiyonu oluşturdu. 1970’li yıllarda ortaya çıkan birinci yerli araba Anadol’un STC-16 modeli, nihayet periyodun en trend teknolojilerinden birisi olan blockchain‘e giriş yaptı. Anadol, RMKM-A Yansımalar isimli NFT koleksiyon ile görücüye çıktı. Ayrıyeten koleksiyon, NFT ve Web3 alanında verilen bir mükafatın de sahibi oldu.

Anadol için oluşturulan NFT koleksiyonunda 750 eşsiz eser ortaya çıktı. Bu koleksiyonda, Rahmi M. Koç Müzesi geçmişten günümüze endüstriyel mirası taşıyan bir ayna olarak konumlandırıldı. Ayrıyeten koleksiyonda, Anadol STC-16 dizaynın anne odak noktası oldu.

Özel koleksiyondan seçilen 10 farklı NFT ise Otokoç’un Decentraland’de bulunan tecrübe alanı Metazone’da yer alıyor. Anadol STC-16’nın NFT’leştirilmesinde, meta mimar Begüm Aydınoğlu, Web3 Stratejisti Can Yurdakul ve inovatif teknoloji ajansı ME yer aldı. Anadol NFT koleksiyonu, Ethereum blockchain’inde geliştirildi.

Koleksiyon hakkında konuşan Aydınoğlu, şunları söyledi;

Anadol STC-16’yı dijital olarak yine yaşıyoruz. Bunu yaparken atmosferini, bizde yarattığı hisleri ve bıraktığı izleri dizayndan uzaklaşmadan tekrar canlandırmak istiyoruz. Bu yüzden yalnızca arabayı gösteren bir NFT yapıtımız yok; arabayı ve bizde yarattığı hisleri bütünsel olarak yansıtacak bir ortamımız var. Bu hayal, fizikî dünyadaki yapıtlarla kullanıcı, sahip ve hatta müze tarafından kurulan ilgiyi tekrar yorumluyor ve güçlendirmeyi hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir