ABD’li Yetkililer, Sam Bankman-Fried’ı Sorgulamak için Ülkeye Getirmek İstiyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 15, 2022 Yorum Yok

ABD’li yetkililer, iflas eden FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ı sorgulama amacıyla ülkeye getirmek istiyor.

Konuya aşina olan kaynaklara nazaran ABD’li ve Bahamalı yetkililer, Sam Bankman-Fried’ın sorgulanmak için ABD’ye getirilmesi mümkünlüğünü tartışıyor.

ABD’li Yetkililer, SBF’yi Sorgulamak İstiyor

İki ülkenin yetkilileri, FTX’in çöküşünün akabinde SBF’yi gaye almış durumda. SBF, Bahamalı yetkililerle işbirliği yaptığını Anlatım etmişti.

SBF ve avukatı, hususla ilgili yorum yapmış değil. Emsal bir biçimde Washington’daki ABD eşitlik Bakanlığı temsilcisi de yorum yapmaktan kaçındı.

FTX’in çöküşünün akabinde hem ABD’li hem de Bahamalı yetkililer hususla ilgili soruşturma başlattı. SBF, Twitter üzerinden FTX müşterilerinden tekraren özür diledi.

SBF, işlerin bu halde gitmesinden dolayı şoka uğradığını, durumu tam olarak anladıktan sonra mevzuyla ilgili daha Çok detay paylaşmak istediğini lisana getirdi.

SBF nihayet olarak, 7 Kasım itibariyle FTX US’ın müşterilerin fonlarını karşılamaya yetecek kadar parası olduğunu söyledi. Hatırlanacağı üzere SBF, FTX çöküşünün FTX Us ile bir alakası olmadığını, ABD’deki müşterilerin fonlarının inançta olduğunu söylemişti. İflas müracaatında FTX US’ın da yer alması, SBF’ye olan reaksiyonların katlanarak artmasına neden olmuştu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir