ABD Halkı, Daha Net Bir Kripto Regülasyonu Bekliyor

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Kas 01, 2022 Yorum Yok

ABD halkı, kripto kesimindeki düzenlemelerin daha net olması gerektiğini düşünüyor.

Yapılan araştırma, ABD’li yetişkinlerin daha net bir kripto düzenlemesi görmeyi beklediğini ortaya koydu.

ABD Halkı, Net Düzenleme İstiyor

Amerikalı yetişkinler, kripto paralara güvenip güvenmeme konusunda ikiye bölünmüş durumda. Lakin yapılan yeni bir ankete nazaran Aka bir çoğunluk, daha net bir düzenlemeden yana.

Grayscale tarafından yaptırılan ankete nazaran, iştirakçilerin %79’u kripto bölümünün daha net bir biçimde düzenlenmesi gerektiğine inanıyor. %76’lık bir kısmı da kripto ticareti için “açık kurallar” talep ediyor.

Anket, The Harris Poll tarafından Grayscale’in talebi doğrultusunda yapıldı.

Kripto sanayisi, bu hafta CFTC’ye dijital emtialar konusunda yeni yetki verecek bir Yasa tasarısı üzerinde yapılan tartışmaya iç oldu.

“Kripto düzenlemesi için ABD’de Fazla kuvvetli bir takviye var. Amerikalılar, açıkça belirlenen kurallar ve düzenlemeler istiyor. Kripto paraların herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlamak için yapılacak olan düzenlemelerin tüketici odaklı olması gerektiğini belirtiyor”

Ankete katılanlar, kripto sanayisinden çok, klasik yatırım araçlarına ve Aka bankalara güvenme eğiliminde. İştirakçilerin %84’ü Üleş senetleri ve tahvil üzere klâsik yatırım araçlarına güvendiklerini Anlatım ederken, %51’lik kısımsa kripto Nakit ünitelerine güvendiklerini söyledi. Siyasetçilerin %49’u kriptoya güvendiklerini Anlatım eti.

Ankete katılanların %53’ü de, kripto paraları “finansın geleceği” olarak gördüğünü söyledi.

Yapılan ankete nazaran ABD halkı, net düzenlemelerin gelmesi halinde dijital varlıklara yatırım yapmaya daha Çok istekli olacak.

ABD halkının %20’si Bitcoin, ETH, DOGE yahut USDC üzere bir kripto Nakit ünitesine sahip olduğunu söylerken, %6’sı ise NFT sahibi olduğunu Anlatım etti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir