Aave, Üçüncü Sürüm için Ethereum Ağını Seçti

Altcoinler, Bitcoin, Canlı Kripto Para Piyasası, Genel, Metaverse ve NFT Oca 26, 2023 Yorum Yok

DeFi platformu Aave, kripto borç Eda protokolünün üçüncü sürümünü Ethereum (ETH) ağında çıkaracak.

Kripto bölümünün tanınan DeFi borç Eda platformu Aave, DAO tarafında bir oylamaya gitti. Projenin topluluğu, üçüncü sürümün Ethereum ağında çıkmasına karar verdi. Oylamaya nazaran borç Eda protokolünün üçüncü sürümü, Ethereum ağında yedi varlık dayanağıyla piyasaya sürülecek.

Aave, Yeni Sürümünü Ethereum Ağında Çıkarmaya Hazırlanıyor

DeFi platformu Aave, topluluk tarafından kabul edilen karar sonrasında borç Eda protokolünün üçüncü sürümünü Ethereum ağında hizmete sunacak.

Ethereum’da Aave v3 olarak çıkacak olan sürüm, yedi farklı varlık dayanağı sağlayacak. Bu varlıklar; wBTC, wETH, USDC, DAI, LINK ve AAVE olacak. Bu varlıkların yeni sürümde yer almasını Chaos Labs önerdi. DAO tarafında yapılan oylama sonucunda Chaos Labs’ın v3 planı kabul edildi.

wBTC ve wETH dışındaki bütün varlıkların fiyatlandırması direkt ChainLink akışından sağlanacak. ChainLink, oracle odaklı akıllı mukavele protokolü olarak öne çıkıyor.

Ethereum ağını kullanan Aave v3, sadece bir eMode aktifleştirilmiş olarak piyasaya sunulacak. Aave‘nin eMode özelliği, yüksek teminat ve ödünç alınan varlıklar için azamî kapital verimliliği sağlamasıyla ön plana çıkıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir