5 Yıl Sonra Kripto Paralar Nasıl ve Ne Durumda Olacak?

5 Yıl Sonra Kripto Paralar Nasıl ve Ne Durumda Olacak?

Genel Ağu 29, 2022 Yorum Yok

Geleceği tahmin etmek zor olsa da, kriptonun nereye gittiğini görmenin kesin bir yolu var. Bitcoin’in fiyatı 2025 yılına kadar 80.000 dolar olacak ve Ethereum 2.0, BTC’ye gerçek bir rakip olabilir. Blockchain teknolojisine gelince, daha fazla uygulama mevcut olacak. Bu makale önümüzdeki beş yılla ilgili birkaç tahminin ana hatlarını veriyor. Özellikle, işgücü piyasası üzerindeki etkiyi ve Ethereum 2.0 potansiyelini tartışacağız.

Bitcoin Fiyatı 2025 Yılına Kadar 80.000 Dolara Ulaşabilir

Bazı analistler, Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 60.000 doları aşacağına inanıyor ve panelistler ayrıca kripto para biriminin Aralık 2021’e kadar 65.000 ABD dolarına ulaşacağını tahmin ediyor. Ayrıca, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalar geliştirmelerini sağlayan bir blok zinciri yazılım geliştirme platformu olan Cardano’nun da olacağını tahmin ediyorlar. ve akıllı sözleşmeler, 2025 yılına kadar 60.000 dolara ulaşacak. Bu tahmin doğru çıkarsa, kripto para birimi 2025’te 80 milyar dolar değerinde olabilir.

Bu fiyat mümkündür ve Bitcoin değerindeki artışı tetikleyen birkaç faktör vardır. İlk faktör, hükümetlerin ekonomilerini canlandırmak için para basıyor olmalarıdır. Bu, piyasada bir panik yaratıyor ve mevcut fiyat sadece bir düzeltme aşaması olabilir. Bitcoin’in değerindeki artışın ikinci nedeni, ana akım kurumsal varlıkların onu giderek artan bir şekilde rezerv varlık olarak kabul etmesidir. Böyle bir şirket, BTC’ye yatırım yapan Virginia merkezli bir teknoloji şirketi olan MicroStrategy’dir. Şirket, 2.186 milyar dolardan fazla değere sahip 90.859 bitcoin satın aldı.

Ocak ayında FX Empire, Bitcoin fiyatının geleceği hakkında bir dizi görüş yayınladı. Kripto para borsası Nominex’in CEO’su Pavel Shkitin, önümüzdeki sekiz yıl içinde BTC için bir boğa piyasası görüyor. Onun tahmini, bir Bitcoin’in sekiz yıl içinde 500.000 dolara ulaşacağı, Wave Financial’ın kıdemli bir tüccarı olan Justin Chuh ise 2025’te Bitcoin başına 210.000 dolarlık bir değer öngörüyor. Bu arada, The Keizer Report’un sunucusu Max Keiser, fiyat 2025 yılına kadar yaklaşık 100.000 dolara ve muhtemelen 2030 yılına kadar 400.000 dolara yükselecek.

5 Yıl Sonra Kripto Paralar Nasıl ve Ne Durumda Olacak?

Ethereum 2.0, BTC’ye Gerçek Bir Rakip Olabilir

Merkezi olmayan finansın gelişimi, kripto alanında önemli bir yeni gelişmedir. Blockchain tabanlı finansal teknoloji, insanların paralarının kontrolünü ele geçirmelerine ve istedikleri yere taşımalarına izin vermenin güçlü bir yoludur. Ethereum’un Eth 2.0 adı verilen yeni yükseltmesi, kullanıcıların cüzdanlarında para depolamasına ve ağı desteklemek için kullanmasına izin verecek ve bu da onları yeni paralarla ödüllendirecek. Ethereum aynı anda çalışacak 18 “Shard” a bölüneceğinden, bu değişiklik aynı zamanda verimlilikte bir artışa yol açacaktır. Oradan, iş kanıtı konsensüsünden hisse kanıtı konsensüsüne geçecektir.

Ethereum çok çeşitli potansiyel uygulamalara sahiptir ve yakın zamanda yerel kriptografik belirteci ether için bir ön satış başlattı. Ethereum topluluğu, geliştiriciler tarafından blok zincirinde uygulamalar oluşturmak için kullanılan ethere büyük bir ilgi duyuyor. Proof-of-stake ise madencilerin hesaplama gücünü staking ile değiştirir. Doğrulayıcılar, yeni bloklar oluşturma yeteneğini etkinleştirmek için kripto para varlıklarını stake eder.

Bir para birimi olarak Ethereum’un birkaç önemli dezavantajı vardır. Şu an itibariyle Ethereum kullanan kişi sayısı sınırlı ve işlem ücretleri artıyor. Ancak akıllı kontratlarla bunun üstesinden gelinebilir. Ethereum’un diğer eksiklikleri, düşük işlem kapasitesi ve yüksek ücretleridir. Blockchain topluluğu, yaklaşan değişiklikleri sabırsızlıkla bekliyor. Ethereum 2.0’ın talebi karşılayıp karşılayamayacağı ve hızla ölçeklenip ölçeklenemeyeceği gelecekteki başarısını belirleyecek.

Blockchain Teknolojisi Daha Fazla Uygulama Sağlayacak

Blockchain için en heyecan verici kullanımlardan biri ödeme sistemleridir. Teknoloji, kurcalamaya karşı korumalı bir hassas etkinlik günlüğü oluşturur. Örneğin birçok banka, ödemeler için blok zinciri kullanmaya başladı bile. Dünyanın ilk blockchain tabanlı para transferi hizmeti Nisan ayında Banco Santander tarafından başlatıldı. One Pay FX, aynı gün veya ertesi gün uluslararası para transferleri sunmak için Ripple’ın xCurrent özelliğini kullanır. Aracılara olan ihtiyacı azaltarak blok zincirindeki tüm süreci otomatikleştirir.

Ayrıca, bu teknoloji finans, sağlık ve kimlik dahil olmak üzere birçok endüstride büyük bir potansiyele sahiptir. Blockchain, seçmen bilgilerini depolamak ve seçim sürecinin düzgün işleyişini sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca gayrimenkul mülkiyeti kayıtları için de kullanılabilir ve işletmelerin daha doğru kayıtlar tutmasını sağlar. Tedarik zinciri analizi, kimlik yönetimi, akıllı sözleşmeler ve diğer sektörler dahil olmak üzere birçok sektör halihazırda teknolojiden yararlanmaktadır. Blok zinciri teknolojisi, insan emeğini ve hatayı ortadan kaldırarak bu endüstrilerde devrim yaratabilir ve kriptoda her zamankinden daha fazla uygulama sağlayabilir.

Blockchain uygulamaları için bir başka mantıklı patlama, Nesnelerin İnterneti’nde. IoT’nin milyonlarca uygulaması vardır, ancak aynı zamanda güvenlik endişelerini de beraberinde getirir. IoT cihazlarının sayısı arttıkça veri ihlali riski de artıyor. Blockchain destekli IoT, ekstra bir güvenlik düzeyi ekleyerek IoT cihazlarının akıllı ve güvenli kalırken fiziksel dünyaya bağlanmasına olanak tanır. Bu şekilde, daha fazla endüstri, hizmetlerini iyileştirmek için blockchain destekli IoT’yi kullanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir