2022'de Yükselişte Olan Kripto Para Birimleri Hangileri?

2022’de Yükselişte Olan Kripto Para Birimleri Hangileri?

Bitcoin Ağu 29, 2022 Yorum Yok

Ethereum ve Cardano zaten büyük bir büyüme kaydetti, ancak soru şu: Önümüzdeki beş yıl içinde hangi kripto para birimi yükselişe geçecek? Bu yazıda Dogecoin, Cardano, MANA ve Uniswap’ı tartışacağız. Bu madeni paralara şimdi yatırım yapmak, gelecekte önemli getiriler elde etmenize yardımcı olabilir. İşte 2022’de izlenmesi gereken beş kripto. Her birinin yatırım getirisi muhtemelen %100’ün üzerinde olacak.

Ethereum

Birçok yatırımcı, kripto para birimine daha fazla kurumsal para yatırma potansiyeli nedeniyle Ethereum’un 2022’de yükseleceğine inanıyor. Ethereum’un blok zinciri, işlemler ve akıllı sözleşmeler için kullanılır. Sonuç olarak, kripto piyasasının geleceği hakkında spekülasyonlar olumlu olduğunda değer katar. Ayrıca Ağustos 2022’de bir ağ yükseltmesi yaşanması bekleniyor. Bu yükseltmenin tamamlanmasıyla birlikte Ethereum işlemleri daha ucuz olacak ve bu da kullanımın artmasına neden olacak.

Ethereum’un fiyatı, blok zincirinin yavaş benimsenmesi ve gaz ücretlerindeki boşluklar nedeniyle 2022’de düşebilir. Bununla birlikte, Federal Rezerv faiz oranlarını %0,50’ye yükseltirse de düşebilir, bu da kripto para piyasasını aşağı yönlü bir spirale göndermesi muhtemeldir. Sonuç olarak, yatırımcılar riskli varlıkları satabilir ve daha güvenli olanları satın alabilir. Ancak düşüşe rağmen, Ethereum’un fiyatı hala etkileyici ve zamanla önemli ölçüde artması muhtemel.

Dogecoin

Dogecoin’in ne zaman zirveye ulaşacağını söylemek zor, ancak 2022’de tekrar tırmanabilir. Kripto para birimi geçmişte iyi bir yatırımdı ve fiyat artışları etkileyici. Dogecoin’e yatırım yapmayı planlıyorsanız, madeni paranın gelecekteki fiyatı için bazı tahminler burada. 2021’de fiyatı jeton başına 0.14$’dı, ancak yıl sonunda 1.20$’a kadar çıkabilir.

Bitcoin ve Ethereum güçlü kurumsal desteğe sahip olsa da, Dogecoin günlük işlemler için daha hızlı ve daha ucuzdur. Bununla birlikte, Bitcoin kurumsal desteğe sahiptir ve Dogecoin’den daha uzun süre dayanabilir. İlginç bir şekilde Elon Musk, hem Bitcoin hem de Dogecoin’e sahip. Dogecoin’i meraktan satın almasına rağmen, şimdi Ethereum, Bitcoin ve Shiba Inu’nun sahibi.

Cardano

Nasdaq, Cardano’nun 2022’nin sonunda 10 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Cardano’nun bunu başarabilmesi için kriptonun desteğin altında kısa bir sapma ile yeşil bir aylık mum üretmesi gerekiyor. O zaman, aşağı doğru sahte olmalıdır. Ek olarak, Ukrayna’da ateşkes ve Bitcoin fiyatında bir artış olmalı. Böyle bir senaryo, Cardano’yu 2022 yılına kadar kripto para piyasasında en büyük rakip haline getirebilir.

Cardano bir vaporware olmaktan uzak olsa da, bu çeyrekte ilk dapp dağıtım dalgası bekleniyor. Bu kripto para meraklılarını heyecanlandırmasa da uzun vadede kullanıcıları cezbedecektir. Cardano’nun yavaş gelişmesi bu aşamada kullanıcılara çekici gelmiyor ancak uzun vadede kullanıcıları cezbedecek. Dapp’ler Cardano ağına dağıtıldığından, yavaş geliştirme sonunda karşılığını verecektir.

2022'de Yükselişte Olan Kripto Para Birimleri Hangileri?

Mana

Kripto para birimindeki en son trendlerden biri, sanal gerçekliğin (VR) ortaya çıkması olmuştur. Oculus Rift VR başlığı, VR oyunlarının popülaritesini artırdı. Bu, MANA fiyatında bir artışa yol açabilir. Decentraland gibi VR oyunları, kullanıcıların ürün satın almak için MANA jetonlarını kullanmasını gerektirecek. Sonuç olarak, MANA’ya olan talep arzı geride bırakabilir. Fiyat Tahminine göre, MANA fiyatı önümüzdeki dört yıl içinde en az %300 artacak.

Decentraland’ın metaverse’de lider olması beklense de, mevcut platformu tam potansiyeline ulaşamadan eski olabilir. Sandbox rakip bir projedir ve sonunda Decentraland’ın ürün ve hizmetleri için pazarı çalabilir. Ek olarak, mevcut platformunu geliştirmeye devam etmesi ve değerini daha da artırabilecek farklı senaryolara ayrılması gerekecek. Genel olarak, MANA kripto para birimi 2022’de yükselecek.

Solana

Solana şu anda bir ayı piyasasında işlem görüyor, ancak Ceberena Crypto’nun araştırması, kripto para biriminin bir sonraki boğa koşusu sırasında fırlayacağını gösteriyor. Ucuz, hızlı ve çevre dostu bir blok zinciri olarak değerini çoktan kanıtladı. Ayrıca gelecekteki blok zinciri gelişiminin önünü açıyor. Topluluk çok büyük ve diğer özellikleri de kripto para biriminin piyasa değerinin yükselmesine yardımcı olacak.

Solana’nın karşılaştığı en büyük engellerden biri popülerliğini korumaktır. Bu, özellikle güvenlik söz konusu olduğunda geçerlidir. Solana’nın fiyatları geçmişte birkaç kez hacklendi ve bütünlüklerini korumak kolay değil. Solana’nın ağının her zaman erişilebilir olmaması sorunlara yol açabilir. Ayrıca, kullanıcının güvenini zedeleyebilecek aksama süresine de yol açabilir. Ayrıca, kripto varlık yatırımları için tüketici koruması yoktur ve yatırımcılar kârları üzerinden vergilendirilebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir